Juniora - Pomoce terapeutyczne i logopedyczne

Pomoce dydaktyczne dla dzieci z autyzmem

Juniora.pl
Skontaktuj się z nami
517 044 545

Skuteczność Metody Krakowskiej – przykład Adasia

W internecie, książkach czy innych formach przekazu wiadomości można znaleźć sporo ciekawych historii dzieci, które były prowadzone Metodą Krakowską. Jedną z nich są przeżycia chłopca Adasia.

Na blogu poświęconemu historii Adasia oraz na platformie youtube można przeczytać i zobaczyć od momentu rozpoznania niepokojących symptomów autyzmu, przez diagnozę , po ciężką pracę podczas terapii. Wyleczony z autyzmu – to zdanie budzi najwięcej kontrowersji wśród terapeutów oraz rodziców. Czy z autyzmu da się wyleczyć?

Oficjalnie przyjmuje się, że autyzm to zaburzenie a nie choroba, dlatego nie można się z niego wyleczyć. Ale przecież autyzm wciąż jest mało poznanym zaburzeniem, nadal niewiele wiemy o przyczynach pojawiania się go, a badania ciągle są prowadzone. Jeśli jesteście ciekawi historii tego chłopca to zachęcamy do obejrzenia poniższych filmików pokazujących pracę Adasia podczas terapii.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/74_3qWbeN6E" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
https://youtu.be/RXCfu8ntHlI