Juniora - Pomoce terapeutyczne i logopedyczne

Pomoce dydaktyczne dla dzieci z autyzmem

Juniora.pl
Skontaktuj się z nami
517 044 545

Czytanie ze zrozumieniem dla uczniów szkół podstawowych

Czytanie ze zrozumieniem dla uczniów szkół podstawowych

Czytanie ze zrozumieniem dla uczniów szkół podstawowych to seria publikacji wydawnictwa WIR. Pomagają zarówno nauczycielom jak i uczniom w ocenie umiejętności czytania ze zrozumieniem. Co zawierają poszczególne części i czy warto z nich korzystać?


Czytanie ze zrozumieniem dla klas 1 i 2

Czytanie ze zrozumieniem dla klasy 1 obejmuje proste teksty o narastającym stopniu trudności. Zaczynamy od prostych tekstów opartych o sylaby otwarte, a kończymy na tekstach z dwuznakami i samogłoskami miękkimi. Pod każdym tekstem zamieszczone są zadania i ćwiczenia, które sprawdzają zrozumienie tekstu.

https://juniora.pl/czytanie-ze-zrozumieniem-cwiczenia-dla-klasy-1-p-1367.html

Publikacja może być wykorzystywana w szkole przez nauczycieli, ale także przez rodziców i terapeutów. Zeszyt ćwiczeń opracowany jest zgodnie z zasadami Metody Krakowskiej i może służyć do prowadzenia terapii z dziećmi.

Czytanie ze zrozumieniem dla klasy 2 to zestaw prostych tekstów z ćwiczeniami i zadaniami. Poziom trudności dostosowany jest do możliwości dzieci uczących się w klasie 2. Publikacja przeznaczona jest dla nauczycieli do stosowania na lekcjach, a także rodziców, którzy chcą pomagać swoimi dzieciom rozwijać umiejętność czytania i rozumienia tekstu. 

https://juniora.pl/czytanie-ze-zrozumieniem-klasa-2-szkoly-podstawowej-p-1713.htmlCzytanie ze zrozumieniem klasy od 3 do 8

Testy dla uczniów starszych klas oparte są na fragmentach lektur szkolnych znajdujących się w programie nauczania. Do każdego tekstu są pytania. Na końcu każdego zestawu testów znajdują się odpowiedzi. Dzięki temu z testów mogą korzystać nie tylko nauczyciele, ale także uczniowie, którzy sami chcą sprawdzać czy szlifować swoje umiejętności. 

https://juniora.pl/czytanie-ze-zrozumieniem-dla-klasy-3-szkoly-podstawowej-p-147.html

Testy pomagają uczniom rozwijać umiejętność czytania ze zrozumieniem, logicznego myślenia, doskonalą zdolność koncentracji oraz pamięć. 

https://juniora.pl/czytanie-ze-zrozumieniem-dla-klasy-4-szkoly-podstawowej-p-148.html

https://juniora.pl/czytanie-ze-zrozumieniem-dla-klasy-5-szkoly-podstawowej-p-149.html

https://juniora.pl/czytanie-ze-zrozumieniem-cwiczenia-dla-klasy-6-p-2251.html

https://juniora.pl/czytanie-ze-zrozumieniem-wybor-testow-dla-klasy-7-p-1366.html

Seria „Czytanie ze zrozumieniem dla klas szkół podstawowych” to świetna pomoc zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Przecież czytanie ze zrozumieniem to podstawowa umiejętność, która jest nam niezwykle potrzebna przez całe życie.

Powyższe publikacje znajdziecie w dziale https://juniora.pl/pomoce-edukacyjne-szkola-c-64.html.